Adwords (Google Ads)Google Ads

Google Ads Nedir

Google Ads, Google’ın internet reklamı hizmeti veren ücretli dijital reklam aracıdır. Eski adıyla Google Adwords de diyebiliriz. Başka bir şekilde tanımlamak gerekirse; çevirim içi reklam platformu da diyebiliriz.

İnsanlar arama motorlarında sürekli bir şeyler aralarlar, aradıkları şey bazen bir ürün bazen bir hizmet olur. Bazen de sadece araştırma yapmak için arama motorunu kullanırlar.

Rekabetin yoğun olduğu günümüzde ise rakiplerimizden sıyrılarak ürün veya hizmetlerinizi satın almaya niyetli olan kişilere tanıtmak, marka bilinirliğini sağlamak veya anlık kampanyalar yapmak için gelenekselde de olduğu gibi internet reklamcılığının etkisinden faydalanılır.

Neden Google Ads Kullanmalıyım?

Teknoloji nimetlerinden her daim faydalanan her yıl algoritma üç kez algoritma güncellemesine gider. Bunu yapmasının sebebi arama yapan kişi ve kişilerin satın alma eğilimleri ve davranışlarına göre şekillendirir. Bu yüzden de en güvenilir ve olumlu geri dönüş sağlayan reklam aracıdır. Google Adwords ile reklamlarınızın, satın almaya hevesli müşterilerin karşısına satın almaya yönelik etkileşimler ve etkinlikte oldukları anda karşılarına çıkarılmasına yardımcı olur.

İnternet Reklamcılığını kullanarak;

  • SEO Çalışmanızı destekleyebilir.
  • İşletmenizi tanıtabilir.
  • Ürün ve hizmetlerinizin satılmasını sağlayabilir.
  • Marka bilinirliğini için web sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırabilir.
  • Dönemsel reklam kampanyalarınız için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Ads ile reklam Kampanyanız için, reklam metninizi, sloganınız ve reklam bütçenizi, minimum ve maksimum tutarlar olmaksızın oluşturabilir ve değişikliğe gidebilirsiniz.

Google Ads (Adwords) Hesabı Nasıl Açılır?

Bir Ads hesabına sahip olmak istiyorsanız önce bir Gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer bir Gmail hesabınız yok ise; https://accounts.google.com/signup/v2/webcreateaccount?flowName=GlifWebSignIn&flowEntry=SignUp adresine giderek bir Gmail hesabı oluşturabilirsiniz.

Gmail hesabınızı oluşturduktan sonra reklam hesabınızı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. https://ads.google.com/home adresine gidiniz.
  2. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Oturum Aç butonuna tıklayın.
  3. E-Posta alanına Google Hesabı (G-mail) e-posta adresinizi yazınız.
  4. Şifre alanına Gmail şifrenizi giriniz.
  5. Oturum aç‘ı tıklayınız.

avatar
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı